Časté dotazy

Jak mohu najít Bobath teraputa pro své dítě v blízkém okolí?
Na našich stránkách máte možnost vyhledat si sami terapeuta v pro Vás dostupné vzdálenosti. V záložce Můj fyzioterapeut máte pod mapou možnost vyhledávání podle různých filtrů - profese, kraj, město nebo jméno.
 
Nedaří se mi terapeuta kontaktovat přes kontaktní formulář a nemá na svém profilu uveden telefonní kontakt. Co mám dělat?
Pokud se nedaří odeslat kontaltní formulář, prosím kontaktujte nás na e-mailu info@cadbt.cz.  Může se jednat o chybu v nastavení stránek. Pokud nemá terapeut uvedeny žádné kontaktní údaje, tak je možné jej najít přes vyhledávání na internetu. Často pracuje v nemocnici a nemá tedy soukromou praxi a v tom případě ani uveden osobní kontakt. Pokud je uveden v ambulantní nebo lůžkové praxi v nemocnici, kontaktovat jej můžete přes příjmovou ambulaci, na kterou má uveden kontakt přímo dané oddělené v nemocnici (ambulantní rehabilitace, neurologické oddělení, ortopedické oddělení, lůžková rehabilitace, logopedie apod.) Naši členové si své údaje spravují sami a sami se rozhodnou, jaké kontaktní informace uvedou.
 
Bude mé miminko na terapii plakat?
Bobath koncept pracuje s dítětem i rodičem jako tým. Našim cílem je, aby dítě i rodič byli v psychické pohodě a byli motivovaní pro společné pokračování v terapii i doma. Jen tak docílíme nějvětšího efektu. Bobath koncept pracuje s motivací dítěte (hračka, rodič, písnička, říkanka), které tak navádí do pozic, kde potřebujeme pracovat. Dítě si pak v této pozici hraje, čímž upevňuje změny ve svalém řětězení a motorickém plánování, tak jak jej vede terapeut. Každé dítě je ale jiné. Je třeba ale také počítat se situací, kdy dítě nemá dobrou náladu, bolí jej bříško, rostou mu zuby nebo jednoduše prostě zrovna teď by chtělo dělat něco jiného. 
 
Budu muset s dítětem cvičit i doma?
Ano. Bobath koncept pracuje s dítetm v jeho přirozených denních aktivitách. Propojuje terapii a pozice, ve kterých je nutno pracovat se stimulací dítěte hrou a s momentálně dosaženými pohybovými dovednostmi. Věci, které se rodiče v rámci handlingu naučí na terapii je potřeba převést do praktické denní péče o dítě. Naučit se dělat běžné denní činnosti s dítětem tak, aby bylo stimulováno správně a eliminovali jsme věci, které jeho vývoj neposouvají dále nebo upevňují pohybové vzory, které potřebujeme korigovat  - plagiocefalie, asymetrie, svalová zkrácení, svalová oslabení apod. V tomto je obrovská síla Bobath konceptu, který takto funguje jako 24 hodinový koncept. Dítě je tak stimulováno neustále.
 
Nemáte vypsány další kurzy Basic Bobath NDT pro terapeuty, jak se mohu přihlásit?
Nové termíny kurzů se většinou s lektory vyjednávají ke konci roku.  Většinou probíhá jeden kurz ročně - vzhledem k jeho délce a nutnosti pauz pro praxi ve vlastních ambulancích. Pokud nový kurz ještě není vypsán, můžete nás kontaktovat na e-mail info@cadbt.cz a my Vás zařadíme do pořadníku a kontaktujeme po vypsání termínu.
 
Mohu nastoupit rovnou do kurzu Baby Bobath?
Nikoliv. Podmínkou pro možnost absolvovat kurz Baby Bobath (zaměřený na miminka), je již úspěšně absolvovaný kurz Basic Bobath NDT. Bez této posloupnosti nelze nastoupit na kurz Baby Bobath.
 
Budete pořádat refresh kurzy pro členy asociace?
Ano, určitě. Potřebujeme ale vědět, že je o tento typ kurzu zájem. Proto nás kontaktujte na e-mailu info@cadbt a napište o jaký typ refresh kurzu byste měli zájem.
 
Mám ve své praxi klienta, pro kterého bych využila pomůcku, se kterou jsme pracovali na kurzu (nebo ji vlastní ČADBT - viz. seznam pomůcek). Je možné ji zapůčit?
Ano, stačí nás kontaktovat a vyplnit výpujční formulář. Samozřejmě musí být pomůcka aktuálně nezapůjčená. Svým členům umožňujeme půjčování drahých pomůcek do jejich ambulací pro konkrétní klienty, aby je mohli využít a naučili se s nimi pracovat bez nutnosti financí k jejich zakoupení.

Aktuální dění v ČADBT

26. 04. 2024.
Členská schůze pro rok 2024 !

Termín členské schůze je 26.4.2024.

ČTĚTE VÍCE >
26. 04. 2024.
Heslo pro připojení ke schůzi ČADBT 26.4. 2024

Odkaz pro připojení ke schůzi a program schůze

ČTĚTE VÍCE >
01. 03. 2024.
Seminář pro lékaře má nově ohodnocení 5 kredity

Seminář Úvod do Bobath konceptu v pediatrické praxi má nově ohodnocení 5 kredity.

ČTĚTE VÍCE >