Jak se stát členem

Členem Asociace se může stát fyzioterapeut, ergoterapeut, logoped nebo lékař.  Je potřeba úspěšně absolvovat základní kurz NDT Basic Bobath a  podle stanov EBTA obdrží CERTIFIKÁT BOBATH TERAPEUT. Poté je nutné vyplnit přihlášku do Asociace, kterou účastníci kurzu obdrží po složení závěrečných praktických zkoušek. Nebo přihlášku vyplnit zde na stránkách, pokud se rozhodnete později během své praxe a výhody poskytované ČADBT Vám v praxi pomohou. Po přihlášení Vám přijde potvrzovací email se všemi podrobnostmi.

Pro čerpání výhod ČADBT je potřeba být AKTIVNÍM ČLENEM.  Tím se stáváte po přihlášení do ČADBT, uhrazení poplatku 500,- na účet ČADBT  (35-3882920207/0100) a účastí na členské schůzi, která se koná jednou za rok a je avizována na těchto stránkách. Členský poplatek je potřeba zaplatit vždy do termínu, který každoročně uveřejňujeme zde na stránkách.

 

Výhody aktivního členství v ČADBT

Pokud tyto podmínky splníte, je možné žádat o příspěvky na odborné kurzy, workshopy a konference týkající se dětí s DMO, problematiky a výzkumu souvisejících s DMO nebo dětské rehabilitace.  Pokud se jedná o příspěvek na konferenci, sympozium či workshop, podmínkou pro čerpání příspěvku je krátký vstup na schůzi, kde seznámíte ostatní členy s tématem a zajímavými poznatky z této akce.  Příspěvek je vyplácen až po odpřednášení příspěvku (prezentace) členům ČADBT na schůzi - tedy zpětně. Pokud to okolnosti neumožňují (odvolání schůze ČADBT na jiný termín, zdravotní indispozice a situace, které neovlivníte) je formou prezentace krátký článek obashující popis, postřehy z kurzu a jeho využití u pacientů, na které Bobath koncept cílí. Ten budeme rozesílat členům nebo jej uveřejníme v členské sekci našich stránek.

Dále je pro členy přístupná výpujčka pomůcek, jejichž seznam najdete zde na stránkách  i s podmínkami a výpujčním formulářem. 

Výhodou pro aktivní členy je také uveřejnění jejich jména v seznamu členů na našich stránkách. Zde mohou prezentovat svou ambulanci, poskytnout na sebe kontakt a popis své odbornosti a zaměření. Každý terapeut má svůj osobní profil, který si spravuje.  Na osobním profilu je možno uveřejnit množství informací, které specifikují vaše zaměření a tím pacienty lépe navedete při hledání. Klienti či kolegové Vás pak snadno vyhledají, když budou hledat terapeuta ve svém kraji nebo okolí a mohou Vás kontaktovat či doporučit. 

 

 

V rozhodování o aktivním / pasivním členství a výši příspěvku má konečné rozhodnutí Výkonný výbor asociace.

Aktuální dění v ČADBT

26. 04. 2024.
Členská schůze pro rok 2024 !

Termín členské schůze je 26.4.2024.

ČTĚTE VÍCE >
26. 04. 2024.
Heslo pro připojení ke schůzi ČADBT 26.4. 2024

Odkaz pro připojení ke schůzi a program schůze

ČTĚTE VÍCE >
01. 03. 2024.
Seminář pro lékaře má nově ohodnocení 5 kredity

Seminář Úvod do Bobath konceptu v pediatrické praxi má nově ohodnocení 5 kredity.

ČTĚTE VÍCE >